خدمات ثبت اختراع - صادق مزیدی

ثبت اختراع

توجه : کلیه اطلاعات ارسالی از طرف شما بصورت محرمانه محافظت خواهد شد و به هیچ عنوان بدون اجازه صاحب ایده در اختیار غیر قرار نخواهد گرفت

خدمات ثبت اختراع : بعد از اینکه از یک ایده مطمئن شدیم مساله مهم پیدا کردن موارد مشابه در بانک های اطلاعاتی دنیا ست برای حل این مشکل تازگی ,کاربردی بودن و غیر بدیهی ایده بسیار مهم است باید ادعانامه, توصیف نقشه ها یا فرمولاسیون آن طبق استاندارد نوشته شده و بسته به بازار هدف محصول که چه کشوری می باشد در همان کشورها ثبت اختراع گردد.

از تاریخی که اقدام به ثبت اظهارنامه می شود حق مالکیت فکری  با فردیست  که زودتر اظهارنامه ثبت کرده می باشد.

بعد از ثبت می تواند مقاله ارائه و یا در نمایشگاه ها حضور پیدا کند و یا به فرد سرمایه گذار طرح خود رامعرفی کنید.

توجه داشته باشید که ثبت اختراع ملی و منطقه ایی هست و نسبت به بازار هدفت باید در همان کشور را ثبت شود و یا اینکه طبق معاهده  از کشور های عضو معاهده انتخاب و با یک بار ثبت در ان کشورها هم ثبت نمود .

ثبت اختراع بین المللی بر اساس معاهده pct:

ثبت pct یک معاهده بین المللی می باشد که مورد تفاهم 167 کشور دنیا است. بر این اساس، برای برخی از کشورهایی که سرانه تولید داخلی آنها از یک مقدار مشخص کمتر است، زیر نظر سازمان مالکیت فکری بین المللی wipo، نود درصد تخفیف هزینه ثبت در نظر گرفته می شود. با تشکیل پرونده اختراع و ثبت آن، مخترع می تواند تا 18 ماه حق مالکیت را داشته باشد. در صورت تقاضای ادامه حمایت سازمان از حق مالکیت، با پرداخت هزینه سالیانه تمدید حمایت مالکیت معنوی، سازمان wipo تا 20 سال از حق مالکیت معنوی اختراع جهانی شما حمایت حقوقی خواهد کرد.  

فواید استفاده از PCT

از مهم‌ترین مزایای ثبت اختراع از مسیر «PCT»، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: ۱. پیمان همکاری ثبت اختراع «PCT»، به متقاضیان در تسهیل روند حفاظت از اختراعات و دستاوردهای فنی خود در سطح بین‌المللی کمک می‌نماید؛ ۲. به ادارات ثبت اختراع ملی، برای تصمیم‌گیری پیرامون گرنت شدن پتنت کمک می‌نماید؛ ۳. دسترسی عمومی به اطلاعات فنی مرتبط با اختراعات پتنت شده را تسهیل می‌نماید؛ ۴. با ثبت درخواست ذیل این معاهده، متقاضیان می‌توانند به‌طور هم‌زمان، از خدمات ارائه شده در طیف وسیعی از کشورها استفاده نمایند.

استفاده از «PCT»، برای هر فرد یا شرکتی که به دنبال حفاظت از اختراعات خود در مجموعه‌ای از کشورها است، می‌تواند صرفه‌جویی در زمان و انرژی را به همراه داشته باشد.

این صرفه‌جویی، در درجه نخست ناشی از این واقعیت است که تحت «PCT»، متقاضی تنها یک درخواست بین‌المللی را در یک مکان، به یک زبان مشترک و با یک مجموعه هزینه اولیه، به ثبت می‌رساند که در غیر این صورت، می‌بایست به‌طور جداگانه در هر یک از کشورها یا منطقه مدنظر خود، آن را انجام دهد.

علاوه بر این، گزارش جستجوی بین‌المللی که بر اساس استانداردهای بسیار دقیق و توسط یکی از دفاتر پتنت دارای مهارت و تخصص قابل توجه در بررسی و ارزیابی پرونده‌های ثبت اختراع انجام می‌گیرد، می‌تواند یک کمک مشاوره‌ای بسیار مطلوب برای متقاضیان محسوب شود.

گزارش‌های جستجوی بین‌المللی مکمل نیز در صورت لزوم قابل انجام است که این مجموعه از گزارشات، یک مرور جامع از دانش پیشین به حساب می‌آید و شانس متقاضی را برای دستیابی به حقوق پتنت افزایش می‌دهد.

از دیدگاه متقاضی، یک گزارش جستجوی بین‌المللی مطلوب، می‌تواند موضع وی نسبت به دفاتر ملی یا منطقه‌ای ثبت اختراع را تقویت نموده و در نتیجه، استدلال‌های وی متقاعدکننده‌تر باشد.

از سوی دیگر، گزارش بین‌المللی جستجو که حاوی بخش‌هایی نامطلوب باشد، امکان اصلاح ادعاها و در برخی موارد، تغییر نظر متقاضی برای ادامه روند ثبت در کشورهای مختلف را فراهم می‌نماید.

در این صورت، صرفه‌جویی هزینه‌ای ناشی از درخواست ثبت در کشورهای مختلف، از مزایای به‌کارگیری سیستم «PCT» خواهد بود.

یک نکته کلیدی پیرامون هزینه‌های ثبت درخواست، استفاده از یک واحد پولی و امکان پرداخت آن در یک مکان واحد است که با استفاده از «PCT» امکان‌پذیر می‌شود.

این مزیت، می‌تواند هزینه‌ها و عوارض احتمالی ناشی از پرداخت در دفاتر مللی متعدد که هر یک از یک واحد ارزی استفاده می‌نمایند را تا حد بسیاری رفع نماید.

یک ویژگی بسیار مهم «PCT»، حق تقدم زمانی ناشی از ثبت بین‌المللی درخواست است که به متقاضی اجازه می‌دهد تا در این بازه زمانی، نسبت به ارسال درخواست ارزیابی و گرنت پتنت در دفاتر ملی، تصمیم‌گیری نموده و اقدام نماید.

 

معاده pct متعلق به  کشور سوییس می باشد و  برای ما ایرانی ها ۹۰ درصد تخفیف هزینه های ثبتی در نظر گرفته است و این مشاوره برای ثبت داخلی می باشد و برای ثبت بین الملل لطف کنید در اینستاگرام sadegh_mazidi پیام دهید.