سوالات متداول

1ایده پردازی یعنی چه؟
ایده پردازی یعنی اینکه در راستای تخصص و هدف کاری خودمان هر روز برای حل کردن مشکلات وبالا بردن کیفیت و جذب مشتری، ایده هایی را از ذهن خودمان و کارکنانمان استخراج کنیم تا همیشه در راستای کار و اهدافمان برترین باشیم. ایده پردازی مهمترین اصل زنده ماندن کسب و کار است.
2اگر ایده نداشته باشیم چه کار کنیم؟
اگر ایده نداشته باشیم حتما موضوع هایی در وجود ما هست که به آنها علاقه داریم. با جستجوی تخصصی در 167 بانک فکری دنیا می تونیم یک عالمه خدمات و ایده در راستای علایقمان استخراج کنیم که با بررسی این ایده ها و دادن نظر نوآورانه میتونیم ایده های جدیدی برای راحت تر کردن کارهای روزمره، ساخت ابزارآلات و دستگاه های جدید،کاهش هزینه های تولید و هزینه های جانبی پیدا کنیم. به این میگن ایده و ایده پردازی.
3چگونه امنیت ایده ها را حفظ کنیم؟
زمانی که به این نتیجه رسیدیم که ایده ما قابل اجرا و نوآور است، باید آن را در بانک مالکیت فکری کشوری که قصد داریم تولید، فروش و پخش اختراعمان را در آنجا انجام دهیم به ثبت برسانیم. یا اینکه برای ارائه به سازمان ها، قرار داد عدم افشا ببندیم.
4چگونه متوجه شویم که ایده ما تکراری است؟
با جستجوی کلمات کلیدی در بخش Classification search در چند مورد از 167 بانک مالکیت فکری دنیا و مطالعه اطلاعات اختراعات ثبت شده شامل ادعانامه، شرح و توصیف و نقشه ها و مقایسه این اطلاعات با ایده خودمان متوجه می شویم که مشابه ایده خودمان به ثبت رسیده است یا نه.
5آیا تاکنون شما ایده های خود را با قیمت بالا فروخته اید؟
بله چند اختراع در این زمینه است که بنده هم مالک آنها بوده و هم به عنوان کارشناس تجاری سازی آن اختراعات فرایند فروش آنها را انجام داده ام. از جمله: 1. پاکت مکانیکی جهت تخلیه و بارگیری مواد فله 2.نان رنگی گیاهی 3.دستگاه لپن سوپاپ سرسیلندر 4. دستگاه فیزیوتراپی تقویت انگشتان دست 5.دستگاه آزاد کننده سنگ کلیه
6آیا برای ثبت اختراع سن و سال مهم است؟
برای ثبت اختراع هیچ محدودیت سنی وجود ندارد خیلی از ایده های خوب و کاربردی را بچه های دبستانی ارائه می دهند.
7ادعا نامه اختراع چیست؟
ادعا نامه ی اختراع، اطلاعات علمی هستند که از کنار هم قرار گرفتن فرمولاسیون و مکانیزم یک اختراع استخراج می گردند. این ادعا ها نسبت به مشابه خود تا تاریخ امروز نوآوری داشته به صورت ادعا نامه اصلی و وابسته نوشته می شوند.
8توصیف اختراع چیست؟
توصیف اختراع حاوی توضیحات فنی و تخصصی یک نوآوری در حال ثبت و شامل موارد زیر است: Technology field (زمینه فنی اختراعات) References or Citation (اختراعات پیشین در زمینه این اختراع) Brief Description of drawing (توضیح در مورد نقشه ها، فرمولاسیون و اجزای تشکیل دهنده اختراع) Background (پس زمینه اختراع) Summary of the Invention(خلاصه اختراع) Detailed description of preferred embody (توضيحات در مورد نحوه کار اختراع و نحوه مونتاژ آن)
9آسان‌ترین روش مهاجرت در دنیا کدام است؟
آسان‌ترین روش مهاجرت در دنیا یافتن شرکت ها، دانشگاه ها و افراد هم فکر خودمان است. به گونه ای که سیاست درآمدی و پروژه های پیش روی آنها همسو با خط فکری، علایق و استعداد ماست. آنها انسان هایی هم هدف و دارای ذهن خلاق و ایده پرداز در راستای درآمد، خدمات و تولیدشان هستندکه انسان های هم هدف و هم فکر خود را نیز جذب می کنند. باید بدانیم پروژههای آنها چیست و چه افرادی در کنار آنها هستند. اطلاعات آنها را می توان در 167 بانک مالکیت فکری جهان استخراج نمود.
10اصول راه اندازی یک کسب و کار چیست؟
1_ تشخیص توانایی، علاقه و استعداد فردی. در وهله اول باید بدانیم که ما در راستای چه کسب و کاری، ایده و علاقه داریم به گونه ای که می توانیم در آن راستا خلاق و ایده پرداز باشیم و از انجام آن کار لذت ببریم. 2_ پیدا کردن ایده های پر کاربرد برای انسان ها. باید نسبت به تخصص، خدمات و کسب و کاری که داریم سراغ بخش ها و محصولاتی برویم که بیشترین کاربرد را داشته و بیشترین نیاز در جامعه در مورد آنها احساس شود. 3_ ایده، خدمات یا محصول باید نوآورانه باشد. کسب و کاری که بر پایه یک ایده است باید دارای نوآوری و خلاقانه باشد. به طوری که نسبت به مزایایی که بر رقبای خود دارد، بتواند مشتریان را به سمت خود جلب کند. 4_ایده یا محصول ما باید مشتری پسند باشد. در این رابطه از همه چیز مهم تر، کیفیت بسته بندی و تبلیغات محصول ماست.
11چگونه در مسابقات بین المللی شرکت کنیم؟
سالانه مسابقات بین المللی اختراعات درکشورهای مختلف در شاخه های متنوع برگزار می گردد. با داشتن یک ایده و اختراع ثبت شده می توانیم در این جشنواره و مسابقات شرکت کنیم. با ارسال یک ایده خلاقانه به همراه مدارک ثبتی و با یک ارائه خوب می توانیم مقام را نصیب خودمان کنیم.
12نمایشگاه بین المللی اختراعات چیست؟
نمایشگاه بین المللی اختراعات مکانی برای عرضه اختراعات برای پیدا کردن سرمایه گذار تولید، فروش اختراع و آشنا شدن با همفکران خودمان می باشد. در آن جا غرفه ای به شما اختصاص می یابد تا شما بتوانید اختراع خود را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دهید.
13قوانین حفاظت از حقوق مخترعین چیست؟
قوانین حفاظت از حقوق مخترعین به عنوان قوانین مالکیت فکری بیان می شود و برای هر کشور منطبق با قوانین منطقهای آن کشور قابل اجرا است. در این رابطه چند معاهده بین المللی تحت عنوان pct وpans هم وجود دارد که کشورهای عضو این معاهده ها قوانین حفاظت از حق و حقوق مالکیت فکری مخترعین را طبق همان معاهدهها پذیرفته اند. کلید این قوانین بر روی سایت اداره مالکیت معنوی هر کشور قابل مشاهده است.
14ایده های پول ساز آینده در جهان چیست؟
ایده هایی در زمینه نرم افزار رایانه، ربات های خدماتی، داروهای گیاهی، فضاپیماها، هواپیماهای بدون سرنشین، پهپادهای مسافرکشی و خدماتی، خدمات درمانی، تکنولوژی ضبط و انتقال اطلاعات از طریق نور و لیزر به صورت آنلاین و سه بعدی و ... از جمله ایده های ثروت آفرین آینده می باشند.