اختراع مولتی کود ارگانیک - صادق مزیدی

مولتی کود ارگانیک

نام اختراع:

مولتی کود ارگانیک از ضایعات کشاورزی

اسناد ثبت :

ملی

شماره ثبت:

78942

این اختراع چه مشکلی را حل می کند؟

امروزه به دلیل افزایش کاربرد کودهای شیمیایی در مزاع و باغات باعث بروز خسارات جبران ناپذیر زیست محیطی، بهداشتی و اقتصادی شده است به طور مثال: کود ازت به واسطه بر جای ماندن در طبیعت منجر به آلودگی آب، خاک و ایجاد بیماری سرطان در انسان می شود. از دهه 1970 میلادی به بعد کشورهای توسعه یافته برای جلوگیری از تخریب محیط زیست و حفظ سلامت جامعه استفاده از کودهای شیمیایی را به تدریج کاهش داده و به کشاورزی زیستی روی آوردند از جمله اقدامات اولیه ان به کار بردن کودهای حیوانی در تولید محصولات کشاورزی بود. در حال حاضر کودهای زیستی به شکل پودر، گرانول و مایع به منظور تامین بخشی از نیاز گیاه در دوره رشد در بازار موجود می باشد اما این کودها نمی توانند نیاز گیاهان زراعی و باغی را به عناضر کم مصرف و پر مصرف در طول رشد تامین نمایند . در ضمن برخی از این کودها باعث ایجاد خطر برای سلامت جامعه و آلودگی منابع پایه می شوند. مولتی کود ارگانیک یک نوع کود کاملاً طبیعی است که باعث جلوگیری از تخریب محیط زیست، عدم تهدید برای سلامت جامعه ، افزایش تولید در بخش های کشاورزی و منابع طبیعی می گردد.مولتی کود ارگانیک را می توان در کشت بدون خاک، غنی سازی خاک گلدان و باغچه ها، کشت گیاهان زینتی و دارویی ، ایجاد فضای سبز در پارک ها و بوستان ها، تقویت خاک اراضی کشاورزی به منظور کشت انواع محصولات زراعی و باغی ، در بیابان زادایی ، مرتع کاری و جنگل کاری با کشت گونه های سازگار با محیط زیست و به عنوان مالچ زیستی در جلوگیری از فرسایش های بادی و آبی خاک که درنهایت باعث عدم ایجاد ریز گرد می گردد

خلاصه فنی :

استفاده از مولتی کود ارگانیک به علت نواوری هایی که شامل:

1) استفاده از روش در گونه هایی از میکرو ارگانیسم ها به منظور افزایش جذب عناصر که در نهایت باعث بالا رفتن حاصلخیزی خاک و افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی سالم می گردد .

2)به کار بردن مواد بهبود دهنده در کاهش مصرف اب برای تولید محصولات کشاورزی

3)استفاده از روش های ترکیبی جهت تسریع در تجزیه مواد الی موجود در مولتی کود ارگانیک

ارزش پیشنهادی محصول شما به محصولات مشابه چیست؟

این محصول باعث کاهش مصرف اب در تولید محصولات کشاورزی بالا رفتن افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی سالم ,حفظ محیط زیست و سلامت جامعه می گردد.